Mykhailo Mudryk ka bërë debutimin te Chelsea në derbin që po e zhvillojnë ndaj Liverpoolit në kuadër të javës së 21-të në Ligën Premier.

Sulmuesi ukrainasi e kompletoi kalimin te Blutë nga Shakhtar Donetsk për 100 milionë euro dhe qysh në këtë takim po dëshmon se përse është paguar kjo shumë për të.

Mudryk hyri në lojë në minutën e 55-të në vend të Lewis Hall, derisa pak minuta bëri lëvizje spektakolare.


Ishte minuta e 60-të e takimit, kur ukrainasi bëri disa driblime në zonën e Liverpoolit, por që ishte i pafat në goditjen finale.

Ai sërish bëri kalime edhe tre minuta më vonë, por kësaj radhe goditi pjesën e jashtme të portës së Alisson Becker. /Telegrafi/

Reklama