LAJMI I FUNDIT:

Me pajisje të veçantë fluturoi nga njëra anije në tjetrën

Me pajisje të veçantë fluturoi nga njëra anije në tjetrën
Reklama

Richard Browning, shpikës dhe pilot i një pajisje të pazakontë, habiti të gjithë kur nga luftanija e forcave detare mbretërore të Britanisë së Madhe HMS Mbretëresha Elizabeth, arriti të ngritet në ajër dhe të fluturojë me një shpejtësi relativisht të madhe.

Fluturimin e realizoi nga një distancë prej tre miljeve në brigjet e Annapolis të Marylandit, SHBA. Në anën tjetër llogaria e forcave detare britanike në Twitter, ka publikuar videon e këtij fluturimi të shumëpërfolur, transmeton Telegrafi.


“Dikush u desh ta braktis anijen me urgjencë”, kanë shkruar me një dozë shakaje përbri videos së publikuar.

Kujtojmë që Browning është rezervist i marinës mbretërore dhe njëherit pronar i kompanisë Gravity, që bashkëpunon ngushtë më ushtrinë britanike sa i përket prodhimit të kësaj pajisje. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Po të mos e kishte parë, kush e di se çfarë do të kishte ndodhur: Ja ku një burrë e gjeti një gjarpër vdekjeprurës

Fun
Skena tronditëse në Valencia: Një vajzë shëtit një të ri me zinxhir dhe ai sillet si një qen i llastuar

Skena tronditëse në Valencia: Një vajzë shëtit një të ri me zinxhir dhe ai sillet si një qen i llastuar

Fun
Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Profesori filmohet duke bërë seks me studenten (Video, +18)

Fun
Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Baba Vanga parashikoi se në vitin 2024 do të bëhet një atentat ndaj Putinit

Interesante
Vietnamezi i cili u ankua për dhimbje koke me muaj të tërë zbuloi se kishte shkopinj në kafkën e tij

Vietnamezi i cili u ankua për dhimbje koke me muaj të tërë zbuloi se kishte shkopinj në kafkën e tij

Interesante
Seks në rrugë (Video, +18)

Seks në rrugë (Video, +18)

Fun
Kalo në kategori