LAJMI I FUNDIT:

Owen: Unitedi as në top gjashtë, janë skuadër e mesit të tabelës

Owen: Unitedi as në top gjashtë, janë skuadër e mesit të tabelës
Michael Owen (Foto: Lintao Zhang/Getty Images for Premier League/Guliver)

Michael Owen ka bërë një deklaratë befasuese për formën aktuale të Manchester United.

Reklama

Legjenda e Djajve të Kuq ka thënë se me formën aktuale të skuadrës, do të thotë se ata janë një ekip mesatar që mund ta sigurojnë vetëm mesin e tabelës.

“Mendoj se Manchester United aktualisht është një skuadër që mund të qëndrojë në mesin e tabelës. Nuk mendoj se ata do të jenë në top gjashtë në këtë sezon”, ka thënë Owen.

Ole Gunnar Solskjaer (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

“Mesi i tabelës është diçka e arritshme për ta, por vetëm fakti se ne po e zhvillojmë këtë bisedë, është diçka shqetësueses”.

Tre trajnerë në listën e Unitedit për ta zëvendësuar Solskjaerin
Lexo po ashtu Tre trajnerë në listën e Unitedit për ta zëvendësuar Solskjaerin

“Kjo është skuadra me e dobët e Unitedit për më shumë se një dekadë, ata nuk kanë koncept se si ta fitojnë një lojë dhe si duhet luftuar për fanellën”, ka shtuar më tej legjenda e skuadrës angleze.

Forma e dobët e Unitedit ka bërë që të vihet në dilemë edhe e ardhmja e Ole Gunnar Solskjaer që mund të shkarkohet para Krishtlindjeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori