Oppo ka punuar në kamerat e vendosura nën ekran që nga viti 2019 dhe tani ka patentuar një pajisje me këtë zgjidhje.

Oppo ka patentuar një pajisje që ka një kamerë të përparme të vendosur poshtë ekranit, por edhe një ekran të vogël në panelin e pasmë.

Ky ekran do të pozicionohet pranë modulit të kamerës së pasme. Nuk dihet ende nëse kjo pajisje do të jetë pjesë e serisë Find X4 apo jo.

Të dhënat e lidhura me patentën tregojnë një ekran të lakuar në të katër anët, si dhe një modul katror të kamerës së pasme me katër sensorë.

Ekrani dytësor ndoshta do t’ju ndihmojë të bëni foto selfie dhe do të shfaqë njoftime. Ne pamë ekranin dytësor pranë kamerës me ardhjen e serisë Meizu 7 Pro, dhe së fundmi sistemi miratoi edhe Mi 11 Ultra, kështu që ky telefon inteligjent ju lejon të bëni foto selfie me kamerën kryesore. /Telegrafi/