OnePlus 7 do të ketë një veçori që asnjë nga rivalët e tyre nuk ka menduar të përfshijnë.

Kompania me bazë në Shenzhen ka nisur një konkurs të ri për përdoruesit, që i shtyn të zgjedhin karakteristikat e reja të softuerëve për telefonat e tyre të ri.

Karakteristika fituese do të kodohet nga ekipi i softuerit OnePlus dhe do të përfshihet në një përditësim të ardhshëm të OxygenOS – sistemit operativ Android që funksionon në të gjitha telefonat OnePlus – duke përfshirë edhe OnePlus 7 e ardhshëm.

OnePlus kanë qenë gjithmonë të hapur për sugjerime nga përdoruesit e tyre të forumit, duke zbatuar Gaming Mode bazuar në reagimet nga komuniteti.

Megjithatë, kjo është hera e parë që kompania ka kërkuar ndihmë të plotë nga përdoruesit e OnePlus.

Quajtur Product Manager Challenge, kompania ka ndarë një postim në blog duke i kërkuar përdoruesve të mendojnë për funksionet e tyre ideale – ose një veçori që ata kanë zbuluar në një pajisje rivale që ata besojnë se mund të përmirësohet për telefonat OnePlus. /Telegrafi/