Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, po përballet me thirrjet për shkarkim pas humbjes 2-1 të skuadrës së tij në Ligën e Kampionëve ndaj FC Young Boys të martën në mbrëmje.

Manchester United hyri në ndeshjen kundër Young Boys pas një fitoreje ndaj Newcastle 4-1 në fundjavë.

Reklama

Disa tifozë duan që Glazers të shkarkojnë Solskjaer, i cili ka humbur shtatë nga 11 ndeshjet e tij në Ligën e Kampionëve.

Express Sport ka renditur tre trajnerët që amerikanët duhet të marrin parasysh nëse detyrohen ta largojnë norvegjezin. ë kenë një tjetër viktimë menaxheriale.

Antonio Conte

Ekipet e Antonio Conte jo gjithmonë luajnë futbollin më të bukur, por kjo nuk ka rëndësi. Ai është një trajner fitues dhe duhet të jetë në krye të listës së dëshirave të United.

Reklama
Reklama

Conte ka një histori të ngritjes së çdo ekipi në të cilin ka qenë. Ai e ktheu Juventusin, fitoi titullin e Ligës Premier me Chelsean dhe, kohët e fundit, e udhëhoqi Interin drejt lavdisë në Serie A.

Zinedine Zidane

Një tjetër trajneri i njohur që është aktualisht në dispozicion është Zinedine Zidane.

Francezi u largua nga posti i tij në Real Madrid, por te United do të gjente emra që i do si Cristiano Ronaldo, Raphael Varane dhe Paul Pogba.

Brendan Rodgers

Brendan Rodgers nuk ka fituar Ligën Premier ose Ligën e Kampionëve gjatë karrierës së tij deri më tani.

Reklama

Por kjo nuk duhet të ketë rëndësi. Puna e tij në Leicester është një dëshmi për karakterin e tij dhe atë që ai ka të bëjë.

Reklama

Dhelprat janë në një trajektore ngritje nën drejtimin e tij. /Telegrafi/