LAJMI I FUNDIT:

OBRM-PDUKM: Nuk pranojmë shantazhe nën diktatin bullgar

OBRM-PDUKM: Nuk pranojmë shantazhe nën diktatin bullgar

Maqedonia së shpejti do të ketë qeveri të re sepse kështu thonë të gjitha sondazhet, sipas nënkryetarit të VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajllovski. Ai në një takim partiak theksoi se VMRO-DPMNE nuk do të pranojë asnjë shantazh nën diktat bullgar.

Reklama

“Ne si deputetë jemi unikë dhe do të mbetemi unikë. Prandaj VMRO-DPMNE-ja gjithmonë do të jetë mbrojtëse e interesave kombëtare sepse ua kemi borxh të gjithë qytetarëve. Është e rëndësishme që LSDM-ja dhe BDI-ja të dalin në sipërfaqe dhe të tregojnë se ata si parti janë përgjegjëse për të gjitha problemet që ndodhën në Maqedoni duke sjellë pasoja të mëdha të dëmshme me ato kontrata të dëmshme që i nënshkruan”, theksoi nënkryetari i VMRO-së. -DPMNE./KlanMacedonia