LAJMI I FUNDIT:

N’Zonzi i pari që do të largohet nga Roma

N’Zonzi i pari që do të largohet nga Roma
Steven Nzonzi. (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Roma këtë edicion nuk ka arritur të jetë as e përafërt me edicionet e fundit.

Reklama

Skuadra nga kryeqyteti italian ishte ndër ekipet pretendetlnte për titullin e kampionit por që nuk ka arritur në asnjë moment të jetë kundërshtar serioz i Juventusit.

Giallorosët tani rrezikojnë edhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve dhe nga edicioni i ri priten ndryshime.

Shumë lojtarë do të largohen nga skuadra, ndërsa i pari duket se do të jetë Steven N’Zonzi.

Steven Nzonzi. (Foto: Gabriele Maltinti/Getty Images/Guliver)

Reprezentuesi francez ou bashkua Romës për 30 milionë euro nga Sevilla, por që ka dështuar t’i tregojë vlerat e tij.

Arsenal, Everton dhe Sevilla janë ekipet që e duan transferimin e 30-vjeçarit.

Roma është gati ta lë lirë nëse vije një ofertë mbi 20 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori