LAJMI I FUNDIT:

Nxirret nga operimi një njësi e Kosovës A deri në fund të shkurtit

Nxirret nga operimi një njësi e Kosovës A deri në fund të shkurtit

Njësia A-3 e Termocentralit Kosova A është nxjerrë nga operimi sipas planit dhe pritet që të rikthehet në fund të muajit të ardhshëm.

Zëdhënësi i Korporatës Energjetike të Kosovës, Skënder Bucolli ka thënë për Telegrafin se pavarësisht që kjo njësi është nxjerr nga operimi, KEK-u vazhdon të prodhojë me kapacitet të plotë.


“Korporata Energjetike e Kosovës ju njofton se sot në ora 00:00 dt. 29.01.2022 njësia A-3 e TC Kosova A është nxjerre nga operimi dhe sipas planit pritet të ri-kthehet në operim me dt.27.02.2022 ora 24:00. Konform bilancit energjetike të aprovuar, KEK do të vazhdojë të operojë me dy njësi të TC-Kosova B (B-1 dhe B2) dhe dy njësi të TC- Kosova A (A-4 dhe A-5) me një kapacitet prej afër 750 MË/h energji elektrike”, njoftoi Bucolli.

Ndërkaq, i tutje shpjegoi se i kanë njoftuar të gjithë palët e interesit me kohë për këtë veprim.

“Po ashtu sipas rregullave të operimit kompania përgjegjëse për furnizimin e konsumatorëve universal si dhe të gjitha palët e interesit janë njoftuar me kohë”, theksoi Bucolli. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Është koha ta vizitoni kryeqytetin piktroesk të Evropës

Është koha ta vizitoni kryeqytetin piktroesk të Evropës

Prishtina Ticket
Ngrohtorja solare, nënshkruhet marrëveshja mbi 80 milionë euro mes MFTP-së dhe Termokosit

Ngrohtorja solare, nënshkruhet marrëveshja mbi 80 milionë euro mes MFTP-së dhe Termokosit

Ekonomi
Marketit të ndërtimit në ALBI MALL i bashkohen edhe Marigona Hill, BUTRINTI Group dhe Telegrafi Real Estate

Marketit të ndërtimit në ALBI MALL i bashkohen edhe Marigona Hill, BUTRINTI Group dhe Telegrafi Real Estate

Marketi i Ndërtimit
Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU

Një fabrikë për prodhimin e djathit në rajonin e Pejës procedohet në prokurori, KRU "Hidrodrini" thotë se ka shfrytëzuar ilegalisht kanalizimin

Ekonomi
Ambasadorët e huaj mirëpresin arritjen e marrëveshjes mes KEDS dhe Elektrosever për energjinë në veri

Ambasadorët e huaj mirëpresin arritjen e marrëveshjes mes KEDS dhe Elektrosever për energjinë në veri

Ekonomi
Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Çka po ndodh me REKORDIN E ZBRITJEVE në Viva Fresh Store?

Viva Fresh Store
Kalo në kategori