LAJMI I FUNDIT:

Termocentrali Kosova A

37 Artikuj

Lëndohet një punëtor në Termocentralin Kosova A, dërgohet në QKUK

Lëndohet një punëtor në Termocentralin Kosova A, dërgohet në QKUK

Kronika e Zezë
​KEK-u jep detaje për rikthimin e bllokut A5, do të ofrojë rreth 140 MWh rrymë

​KEK-u jep detaje për rikthimin e bllokut A5, do të ofrojë rreth 140 MWh rrymë

Energjetika
Rikthehet në operim blloku A5

Rikthehet në operim blloku A5

Energjetika
Rukiqi i LDK-së: 1 milion euro digjen çdo ditë duke mos e riparuar Bllokun A5

Rukiqi i LDK-së: 1 milion euro digjen çdo ditë duke mos e riparuar Bllokun A5

Energjetika
KEK-u ndal bllokun A3

KEK-u ndal bllokun A3

Energjetika
KEDS: S’ka më reduktime, stabilizohet situata e furnizimit me energji elektrike

KEDS: S’ka më reduktime, stabilizohet situata e furnizimit me energji elektrike

Energjetika
KEK: Lëshohet në funksion blloku A3 dhe B2, po prodhohet rrymë rreth 400MW/h

KEK: Lëshohet në funksion blloku A3 dhe B2, po prodhohet rrymë rreth 400MW/h

Energjetika
Kriza energjetikë në Kosovë, Kurti: Ka qenë e paimagjinueshme vitin e kaluar kjo situatë e sotme

Kriza energjetikë në Kosovë, Kurti: Ka qenë e paimagjinueshme vitin e kaluar kjo situatë e sotme

Energjetika
Dalja jashtë funksionit të bllokut A3, KEK: Inspektimi pritet të përfundojë në fund të muajit, menjëherë më pas fillon sanimi

Dalja jashtë funksionit të bllokut A3, KEK: Inspektimi pritet të përfundojë në fund të muajit, menjëherë më pas fillon sanimi

Energjetika
Llumnica: Sikur të ishte në funksion “Kosova A”, nuk do të kishte probleme me energji elektrike

Llumnica: Sikur të ishte në funksion “Kosova A”, nuk do të kishte probleme me energji elektrike

Energjetika
Grabitje e armatosur në Termocentralin “Kosova A”

Grabitje e armatosur në Termocentralin “Kosova A”

Kosovë
Vidhen 200 kilogramë kabllo elektrike në Termocentralin Kosova A – arrestohet një i dyshuar, tjetri në arrati

Vidhen 200 kilogramë kabllo elektrike në Termocentralin Kosova A – arrestohet një i dyshuar, tjetri në arrati

Kronika e Zezë
Lokalizohet zjarri pranë termocentralit Kosova A

Lokalizohet zjarri pranë termocentralit Kosova A

Kronika e Zezë
Kriza botërore e energjisë elektrike – çfarë po ndodh në Kosovë?

Kriza botërore e energjisë elektrike – çfarë po ndodh në Kosovë?

Energjetika
KEK e KOSTT tregojnë arsyen e rënies së njësive A3 dhe A5 të TC Kosova A

KEK e KOSTT tregojnë arsyen e rënies së njësive A3 dhe A5 të TC Kosova A

Energjetika
Protestat kundër shtrenjtimit të rrymës dhe miratimi për hapjen e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit – disa nga lajmet kryesore në ekonomi

Protestat kundër shtrenjtimit të rrymës dhe miratimi për hapjen e pikës doganore të Kosovës në Portin e Durrësit – disa nga lajmet kryesore në ekonomi

Albert Spahiu
Çeku: Fatkeqësisht Qeveria Kurti nuk e ka në prioritet sektorin e energjisë

Çeku: Fatkeqësisht Qeveria Kurti nuk e ka në prioritet sektorin e energjisë

Energjetika
Nxirret nga operimi një njësi e Kosovës A deri në fund të shkurtit

Nxirret nga operimi një njësi e Kosovës A deri në fund të shkurtit

Energjetika
Rimëkëmbja e TC ‘Kosova A’ nga Belfingeri gjerman nxit reagime – përfshihet kryeministri Kurti, ish-ambasadori Bosch dhe ish-kryeministri Mustafa

Rimëkëmbja e TC ‘Kosova A’ nga Belfingeri gjerman nxit reagime – përfshihet kryeministri Kurti, ish-ambasadori Bosch dhe ish-kryeministri Mustafa

Albert Spahiu
Mustafa tregon detajet e takimit me kancelaren Merkel për kompaninë gjermane “Bilfinger”

Mustafa tregon detajet e takimit me kancelaren Merkel për kompaninë gjermane “Bilfinger”

Energjetika
Ish-kryeministri Mustafa: Bilfinger nuk ka ofruar asgjë më shumë sesa 20 faqe PowerPoint për projektin e rindërtimit të termocentralit ‘Kosova A’

Ish-kryeministri Mustafa: Bilfinger nuk ka ofruar asgjë më shumë sesa 20 faqe PowerPoint për projektin e rindërtimit të termocentralit ‘Kosova A’

Energjetika
KEK jep detaje, i sulmuari është zyrtarë i ndërmarrjes ‘Kosova Thëngjilli’

KEK jep detaje, i sulmuari është zyrtarë i ndërmarrjes ‘Kosova Thëngjilli’

Kronika e Zezë
Dy persona të armatosur plaçkitin termocentralin “Kosova A” – marrin 600 euro

Dy persona të armatosur plaçkitin termocentralin “Kosova A” – marrin 600 euro

Kronika e Zezë
Komisioni Evropian: Rivitalizimi i Kosovës A, thjeshtë – i parealizueshëm

Komisioni Evropian: Rivitalizimi i Kosovës A, thjeshtë – i parealizueshëm

Energjetika