Bayern Munichu barazoi si mysafir i Nurnbergut me rezultat 1-1 në Bundesliga.

Golin e vetëm për vendasit e shënoi Matheus Pereira (48′), ndërsa për bavarezët shënoi Serge Gnabry (75′).

Më i miri në këtë takim ishte Gnabry, i cili u fut si zëvendësues dhe i sigurojë ekipit të tij një pikë mjaft të rëndësishme në luftën për titull.

Në nivel për bavarezët ishin Mats Hummels dhe Thiago Alcantara, ndërsa dëshpëruan lojtarët e fazës sulmuese.

Te vendasit më i miri ishte portieri Christian Mathenia, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Nurnberg:

Bayern Munich:

/Telegrafi/