LAJMI I FUNDIT:

“Nuk do ta emëroja Koemanin as si pastrues të fanellave” – trajneri i Barcelonës fyhet nga Joaquin

“Nuk do ta emëroja Koemanin as si pastrues të fanellave” – trajneri i Barcelonës fyhet nga Joaquin

Ikona e Real Betisit, Joaquin ka bërë një deklaratë fyese për trajnerin e Barcelonës, Ronald Koeman.

Strategu holandez mori drejtimin e skuadrës katalunase në këtë verë, duke zëvendësuar kështu Quique Setienin e shkarkuar.

Joaquin kishte punuar me Koemanin kur të dy ishin te Valencia, ndërsa ka thënë për trajnerin se ai nuk di çfarë janë taktikat dhe nuk do ta punësonte as si pastrues fanellash po të ishte në dorën e tij.

“Nuk ishte periudha më e mirë në karrierën time”, ka thënë Joaquin për El Larguero kur është pyetur për trajnerin e Barcelonës.

Gjashtë gjërat negative që po e përcjellin Koemanin te Barcelona – analizë në detaje
Lexo po ashtu Gjashtë gjërat negative që po e përcjellin Koemanin te Barcelona – analizë në detaje

“Nuk ishte eksperienca e duhur, por unë e them gjithmonë: Njëri duhet të jetojë me gjithçka dhe çfarë ndodhë me kohën tregohet”.

“Një profil i një njeriu të tillë nuk do ta punësoja as si pastrues fanellash, lëre më si trajner”, ka shtuar më tej legjenda e Real Betisit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori