Shëndeti jonë i përgjithshëm ndikohet nga mënyra si ushqehemi dhe stili i jetesës që e bëjmë.

Por, prapëseprapë, pasi që ne jetojmë në ambient të ndotur jemi vazhdimisht të rrethuar nga kimikale të ndryshme dhe toksina që e rrezikojnë shëndetin tonë – gjë e cila shpie në shumë sëmundje, transmeton Telegrafi.

Shpeshherë, kontrollat rutinore mund të tregojnë për mos balancime apo rritje të sheqerit në gjak apo shtypjes së gjakut, e kjo pastaj ndikon në tërë trupin tonë.

Çrregullimet e tilla faktikisht janë vrasës të heshtur që gradualisht shpijnë në ndryshime të pariparueshme.

Por, fatmirësisht, kur bëhet fjalë për sheqerin e lartë në gjak, ka një ilaç natyral dhe të shpejtë që mund t’ju ndihmojë shumë.

Reklama

Krejt çfarë ju duhet është një vezë dhe uthull.

Reklama

Fillimisht vlojeni vezën dhe pastaj qërojeni. Shpojeni me pirun disa herë, hidhni uthull mbi të dhe lëreni ashtu deri në mëngjesin e ditës së nesërme.

Pastaj, ju duhet ta hani vezën bashkë me një gotë ujë të vaktë.

Këtë tretman përsëriteni për disa ditë dhe sheqeri në gjak do të zvogëlohet dukshëm. /Telegrafi/