LAJMI I FUNDIT:

Nuk ka fitues në Therandë: Ballkani dhe Dukagjini ndajnë pikët

Nuk ka fitues në Therandë: Ballkani dhe Dukagjini ndajnë pikët

Ballkani dhe Dukagjini e kanë nisur me barazim 2-2 edicionin e ri 2021/22 në Superligën e Kosovës.

Ishte minuta e 45-të kur skuadra nga Theranda shënoi gol të bukur me anë të Ermal Krasniqit.

Në sekondat e fundit të pjesës së parë, Dukagjini i barazoi shifrat në 1-1 me anë të Arbër Shalës.

Por, me të filluar pjesa e dytë, ishte sërish Krasniqi (53’) që shënoi për Ballkanin, duke rikthyer epërsinë në 2-1.

Mirëpo, në minutën e 68-të, Ahmed Januzi shënoi një gol brilant, duke barazuar shifrat sërish në 2-2.

Dy skuadrat kishin shanse të mira shënimi deri në fund, mirëpo rezultati mbeti i pandryshueshëm.

Pas xhiros së parë, Dukagjini dhe Ballkani kanë nga një pikë, derisa vetëm Drita për dallim nga skuadra tjera ka marrë tre sosh, duke e mposhtur Feronikelin 2-1. /Telegrafi/

Reklama

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Kalo në kategori