Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Wolves si mysafir me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

Divock Origi shënoi në kohën shtesë golin e fitore për Liverpool në këtë takim.

Lojtari më i mirë në ndeshje ishte Trent Alexandre Arnold me notën 7.9.

Origi që shënoi golin e fitores u vlerësua me notën 7.5.

Liverpool mori një fitore të madhe ndaj Wolves që e kthen në vendin e parë me 34 pikë.

Notat e lojtarëve të Wolves dhe Liverpool

/Telegrafi/