Spanja ka pësuar humbje nga Ukraina në kuadër të Ligës së Kombeve, me rezultat 1-0.

Ndeshjen e vendosi goli i shënuar nga zëvendësuesi Viktor Tsygankov që shënoi në pjesën e dytë.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë portieri i Ukrainës, Georgi Bushchan, që bëri disa pritje.

Pas tij lartë u vlerësuan edhe Andrei Yarmolenko dhe Mykola Shaparenko.

Te Spanja më i miri ishte Rodrigo me notën 7.2.

Spanja edhe pas humbjes mbetet lider me shtatë pikë, ndërsa Ukraina ka gjashtë pikë.

Notat e lojtarëve të Ukrainës

Notat e lojtarëve të Spanjës

/Telegrafi/