Chelsea ka barazuar 1-1 në udhëtim te Southamptoni në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier.

Golin për The Blues e shënoi Mason Mount nga penalltia, derisa Saint realizuan me anë të Takumi Minaminos.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.99, me Southamptonin që u vlerësua 6.55.

Chdelsea nuk merr më shumë se një pikë ndaj Southamptonit Chdelsea nuk merr më shumë se një pikë ndaj Southamptonit

Mason Mount ishte lojtari më i vlerësua i këtij takimi, duke marrë notën 7.9.

Në anën tjetër dështimi i kësaj përballje doli të ishte Danny Ings që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: