Roma ishte bindëse në triumfin ndaj CSKA Moskës në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.

Paraqitja e Giallorossëve është vlerësuar me notë më të lartë (7.53) në krahasim me atë të ekipit kundërshtar (6.39).

Roma nënshtron CSKA Moskën Roma nënshtron CSKA Moskën

Golashënuesi i dyfishtë, Edin Dzeko, ka marrë notën më të lartë në këtë sfidë (9.9).

Festa e lojtarëve të Romës (Foto: Paolo Bruno/Getty Images/Guliver)

Paraqitje të mirë kanë bërë edhe Lorenzo Pellegrini (8.1) dhe Cengiz Under (8.0).

Arnor Sigurdsson ka marrë notën më të ulët në këtë takim (5.4).

Portieri mysafir, Ilya Pomazun, është vlerësuar me notë të lartë (7.6) për intervenimet e tij, përkundër se pranoi tre gola.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Romës (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të CSKA Moskës (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/