Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 ndaj skuadrës austriake Wolfsberger, por që i ka mjaftuar për të kaluar tutje.

Romakët edhe pse ishin dy herë në përsi u desh të knaqen me barazimin edhe pse rrezikuan mjaftë shumë.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Diego Perotti me notën 7.5, ku e shënoi edhe një gol nga penalltia.

Festa e lojtarëve të Romës . (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Te Roma formë të mirë treguan edhe Edin Dzeko (7.4) dhe Henrikh Mkhitaryan (7.4).

Tek austriakët u vlerësua më së larti Shon Weissman me 7.4.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte mesfushori i Wolfsberger, Romano Schmid me 5.9. /Telegrafi/

Reklama

Notat e lojtarëve të Romës

Notat e lojtarëve të Wolfsberger

Reklama