LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-0 Valencia: Ceballos më i miri në fushë

Notat e lojtarëve, Real Madrid 2-0 Valencia: Ceballos më i miri në fushë

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Valencias me rezultat 2-0 në ndeshjen e mbetur nga java e 17-të në La Liga.

Marco Asensio dhe Vinicius Junior i shënuan golat në fitoren e mbretërve.

Lojtari më i vlerësuar në ndeshje doli të jetë Dani Ceballos me notën 7.8.

Pas tij u vlerësuan Karim Benzema, Nacho Fernandez dhe Edouardo Cmavinga me notat 7.6.

Lojtari më i dobët në fushë ishte Gabirel Paulista i Valencias me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Real Madrid dhe Valencia

/Telegrafi/