Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Vitoria Plzen me rezultat 5-0.

Mbeturit kthehen të luajnë një ndeshje ashtu siç dinë të bëjnë, pasi janë kampion aktual të Ligës së Kampionëve.

Karim Benzema shënoi dy herë, ndërsa Gareth Bale, Casemiro dhe Kross nga një herë në fitore e Realit.

Kross është lojtari më i vlerësuar, pasi është notuar me notën 10-të, për dy asistimet dhe golin.

Pas tij vijnë Bale dhe Benzema që kanë marrë notat 9.5 dhe 9.3.

Lojtari më i dobët në këtë përballje ishte portieri Hruska me 5.1. /Telegrafi/