Notat e lojtarëve: Norwich City 1-3 Manchester United, portieri Tim Krul pengoi debaklin e skuadrës së tij

(Foto: Marc Atkins/Getty Images/Guliver)

Manchester Unitedi ka regjistruar fitore të rëndësishme në udhëtim te Norwich City për të nisur ngritjen në tabelën e Ligës Premier.

Duke qenë se mysafirët bënë paraqitje më të mirë, nota e tyre mesatare ishte më e lartë (6.99) në krahasim me atë të vendasve (6.36).

Unitedi i kthehet fitores pas tri ndeshjeve, triumfon në udhëtim te Norwichi
Lexo po ashtu Unitedi i kthehet fitores pas tri ndeshjeve, triumfon në udhëtim te Norwichi

Ylli i ndeshjes është shpallur portieri Tim Krul (9.3), i cili edhe pse i pranoi treg gola, nuk lejoji që skuadra e tij të pësonte debakël. Marcus Rashford (8.6) ishte lojtari më i mirë te Djajtë e Kuq.

Nota më e ulët ka shkuar për anësorin e Norwichit, Todd Cantwell (4.7), i cili gaboi në disa raste.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Norëich Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Manchester Unitedit (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes