Nice ka shënuar fitore ndaj PSG-së në kuadër të javës së 27-të në Ligue 1.

Reklama

Pjesa e parë e ndeshjes solli shumë pak, ndërsa në të dytën u shënua goli i vetëm në ndeshje.

Goli erdhi në minutën e 88-të, kur Andy Delort shënoi nga afër.

Marco Verratti ishte lojtari më i vlerësuar në ndeshje me notën 8.2.

Leo Messi i vlerësua me notën 7.1, ndërsa shënuan Delort që u fut në pjesën e dytë u vlerësua me notën 7.3.

Notat e lojtarëve të Nice dhe PSG

/Telegrafi/