LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Milan 1-0 Torino: Kalulu më i vlerësuari  

Notat e lojtarëve, Milan 1-0 Torino: Kalulu më i vlerësuari  

Milani ka shënuar fitore ndaj Torinos me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së 22-të në Serie A.

Reklama

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Olivier Giroud në pjesën e dytë.

Lojtari më i mirë në fushë ishte Pierre Kalulu i Milanit me notën 7.7.

Pas tij vlerësim të lartë kishin edhe Alexis Saelemaekers (7.5) dhe Malick Thaië (7.4).

Lojtari më i dobët në fushë ishte Gvidas Gineitis me notën 5.9.

Notat e lojtarëve të Milanit dhe Torinos

/Telegrafi/