Manchester United ka shënuar fitore ndaj Crystal Palaces me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 21-të në Ligën Premier.

Bruno Fernandes dhe Marcus Rashford ishin ata që shënuan golat për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Jeffrey Schlupp.

Lojtari më i mirë në fushë ishte portugezi Fernandes me notën 8.0.

Pas tij lartë u vlerësua edhe Rashford me notën 7.6.

Will Hughes i Crystal ishte më i dobëti në fushë me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Manchester United dhe Crystal Palace

/Telegrafi/