Leicesteri ka arritur të shënojë fitore ndaj Manchester United në “Old Trafford” me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 36-të.

Mysafirëve iu duhej fitorja më shumë dhe e arritën duke bërë një hap të madh drejt Ligës së Kampionëve.

Mason Greenëood shënoi për Unitedin, ndërsa Luke Thomas dhe Caglar Soyuncu për Leicesterin.

Turku Soyuncu ishte më i mirë në fushë me notën 7.5.

Manchester United mbetet në vendin e dytë me 70 pikë, ndërsa Leicester kalon në vendin e tretë me 66 pikë.

Notat e lojtarëve të Manchestet United dhe Leicester

/Telegrafi/