Manchester United e ka pësuar humbjen e dytë me radhë dhe të tetën në këtë edicion të Ligës Premier, ndaj Burnley me rezultat 2-0.

Burnleyu shënoi në çdo pjesë nga një gol për të dalë me pikë të plota nga “Old Trafford”.

Portieri i Burnley, Nick Pope, ishte lojtar i ndeshjes me notën 8.5.

Paraqitje të mirë kishin edhe sulmuesit Chris Wood (7.9) dhe Jay Rodriguez (7.7).

Jay Rodriguez . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Te United më i miri ishte Jones me 7.5.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë David de Gea me 5.5. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Manchester United

Notat e lojtarëve të Burnley