Manchester City ka fituar edhe në ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër Borussia Monchengladbachut.

Falë paraqitjes më të mirë, edhe nota mesatare e Citizens është më e lartë (6.96) se ajo e ekipit kundërshtar (6.21).

Asistuesi Riyad Mahrez (8.1) dhe golashënuesi Kevin De Bruyne (8.0) janë lojtarët me paraqitjen më të mirë. Anësori Jonas Hofmann ka marrë notën më të ulët (6.0).

Ashtu siç pritej, City eliminon Monchengladbachun dhe vazhdon në çerekfinale Ashtu siç pritej, City eliminon Monchengladbachun dhe vazhdon në çerekfinale

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Manchester Cityt (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Borussia Moenchengladbachut (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/