Liverpooli ka shënuar fitore ndaj Wolves me rezultat 3-1 në kuadër të xhiros së fundit në Ligën Premier, por ky triumf nuk i ka mjaftuar për titullin kampion.

Pedro Neto shënoi për mysafirët, ndërsa Sadio Mane, Mohamed Salah dhe dhe Andrew Robertson shënuan për Liverpoolin.

Joel Matip ishte më i mirë në fushë me notën 8.3.

Po ashtu Robertson, Mane dhe Salah kishin paraqitje të mirë.

Portiere Jose Sa dhe Diogo Jota ishin më të dobëtit në fushë me notën 6.2.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/