Bayern Munich ka arritur të shënojë fitore në ndeshje ndaj Koln si mysafir me rezultat 4-0.

Robert Leëandoëëskin shënoi het-trik në këtë takim, ndërsa një gol shtoi Corentin Tolisso.

Lojtari më i mirë i ndeshjes padyshim ishte sulmuesi polak me notën 9.3.

Pas tij u vlerësuan emra si Thomas Muller dhe Joshua Kimmich me notën 8.3 dhe Leroy Sane me notën 8.0.

Bayern Munich me këtë fitore kthen epërsinë prej gjashtë pikëve ndaj ndjekësit më të afërt, Borussia Dortmund.

Notat e lojtarëve të Koln dhe Bayern Munich

/Telegrafi/