LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve: Hapoel 3:2 Inter

Notat e lojtarëve: Hapoel 3:2 Inter
MILAN, ITALY - SEPTEMBER 15: Miguel Vitor of Hapoel Beer-Sheva FC celebrates his first goal with Anthony NwaKaeme during the UEFA Europa League match between FC Internazionale Milano and Hapoel Beer-Sheva FC at Stadio Giuseppe Meazza on September 15, 2016 in Milan . (Photo by Pier Marco Tacca/Getty Images)

Interi është eliminuar nga Liga e Evropës pas disfatës turpëruese në udhëtim te izraelitët e Hapoel Beer Shevas.

Reklama

Interi e filloi më mirë takimin duke kaluar në epërsi me Icardin, më pas me Brozovicin dhe mbylli pjesën e parë me epërsi të dyfishtë.

Megjithatë, as një shtyllë e Icardit nuk mbylli ndeshjen para një goli të vendasve dhe kartonit të kuq me penallti të Handanovicit, i cili hapi rrugën për fitore të madhe të Hapoelit.

Notat e Hapoelit:

hapoel-1

Notat e Interit:

hapoel-2

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori