Interi është eliminuar nga Liga e Evropës pas disfatës turpëruese në udhëtim te izraelitët e Hapoel Beer Shevas.

Interi e filloi më mirë takimin duke kaluar në epërsi me Icardin, më pas me Brozovicin dhe mbylli pjesën e parë me epërsi të dyfishtë.

Megjithatë, as një shtyllë e Icardit nuk mbylli ndeshjen para një goli të vendasve dhe kartonit të kuq me penallti të Handanovicit, i cili hapi rrugën për fitore të madhe të Hapoelit.

Notat e Hapoelit:

hapoel-1

Notat e Interit:

hapoel-2