Manchester United ka shënuar fitore si mysafir ndaj Granadas me rezultat 2-0 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Evropës.

Marcus Rashford dhe Bruno Fernandes i shënuan golat për Djajtë e Kuq në këtë fitore të rëndësishme.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli  të jetë mbrojtës Victor Lindelof me notën 7.6, pas një asistimi të bukur nga gjysmë fusha e tij.

Pas tij me vlerësime vijnë emra si Harry Maguire dhe Fernandes me notën 7.3.

Më i mirë te Granada ishte Maxim Gonalons me notën 7.3.

Notat e lojtarëve të Granada dhe Manchester United

/Telegrafi/