LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Finlanda 0-1 Rusia: Aleksey Miranchuk yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Finlanda 0-1 Rusia: Aleksey Miranchuk yll i ndeshjes

Rusia ka marr fitoren e parë në Grupin B ndaj Finlandës me rezultat 1-0, me një gol të shënuar në fundin e pjesës së parë.

Golin e vetëm e shënoi Aleksey Miranchuk në minutën e 45+2.


Ishte pikërisht Miranchuk që u vlerësua si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 7.6.

Me të njëjtë notë u vlerësua edhe mbrojtësi finlandez Daniel O’Shaughnessy.

Mário Fernandes doli të jetë lojtari më i dobët i takimit me notën 6.6.

Notat e lojtarëve të Finlandës dhe Rusisë

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori