Borussia Dortmundi ka pësuar në shtëpi nga Rangers dhe skuadra skoceze është favorit për të vazhduar në të tetën e finales në Ligën e Evropës.

Duke qenë ekipi fitues, mysafirët kanë marrë notë mesatare më të lartë sesa vendasit për takimin e zhvilluar në Signal Iduna Park.

Disa futbollistë të BVB kanë marrë nota të ulëta, ndërsa vlerësimi më i ulët ka shkuar për Manuel Akanji.

Konsiderohej favorit, por Dortmundi pëson në shtëpi nga Rangers Konsiderohej favorit, por Dortmundi pëson në shtëpi nga Rangers

Ndërkaq, edhe pse ndodhej në ekipin humbës, notën më të lartë e ka marrë Jude Bellingham me gol dhe asistim. Porse, edhe sulmi i mysafirëve ishte shumë i mirë.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Borussia Dortmund 2-4 Rangers. /Telegrafi/