Me tre gola të shënuar, Bayern Munichu e ka fituar ndeshjen e parë të të tetës së finales të Ligës së Kampionëve kundër Chelseat në Stamford Bridge.

Padyshim që nota mesatare e skuadrës mysafire është shumë më e lartë (7.39) në krahasim me atë të ekipit vendas (6.28).

Bayerni fiton bindshëm në udhëtim te Chelsea, me një këmbë në çerekfinale Bayerni fiton bindshëm në udhëtim te Chelsea, me një këmbë në çerekfinale

Me dy asistime dhe një gol, Robert Lewandowski (9.4) ka marrë notën më të lartë, ndërsa golashënuesi i dyfishtë, Serge Gnabry (9.1), është menjëherë pas tij.

Nota më e ulët ka shkuar për anësorin e Chelseat, Marcos Alonso (5.9), i cili u përjashtua edhe me karton të kuq.

Vlerësimi i plotë i lojtarëve të të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto: WhoScored)

Notat e lojtarëve të Bayern Munichut (Foto: WhoScored)

/Telegrafi/