Borussia Dortmund ka arritur të marr fitore në derbi ndaj Bayer Leverkusen me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së parë të Bundesligës.

Marco Resu e shënoi golin e vetëm në këtë takim në fillim të pjesës së parë.

Portieri Gregor Kobel bëri disa pritje të mëdha, duke u vlerësuar si më i miri në fushë me notën 8.5.

Pas tij ishte Mahmoud Dahoud me notën 7.4, ndërsa në anën tjetër u vlerësua Moussa Diaby.

Schick ishte më i dobëti në fushë me notën 6.0.

Notat e lojtarëve të Dortmund dhe Leverkusen

/Telegrafi/