LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Barcelona 0-4 Real Madrid: Benzema pothuajse perfekt

Notat e lojtarëve, Barcelona 0-4 Real Madrid: Benzema pothuajse perfekt

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Barcelonës me rezultat 4-0 në ndeshjen kthyese të Kupës së Mbretit.

Reklama

Ndeshjen e parë e kishte fituar Barcelona me rezultat 1-0 në ‘Santiago Bernabeu’, që kështu me rezultat  të përgjithshëm prej 4-1 mbretërit kalojnë tutje.

Karim Benzema shënoi het-trik, ndërsa Vinicius Junior shtoi një gol në këtë përballje.

Real Madridi shkatërron Barcelonën në El Clasico dhe kalon në finale – Karim Benzema shënoi het-trik
Lexo po ashtu Real Madridi shkatërron Barcelonën në El Clasico dhe kalon në finale – Karim Benzema shënoi het-trik

Francezi ishte larg lojtari më i mirë në ndeshje duke u vlerësuar me notën 9.4.

Pas tij vlerësim të mirë kishte Vinicius me notën 9.1.

Marc Andre ter Stegen ishte më i dobëti në fushë me notën 5.0.

Notat e lojtarëve të Barcelonës dhe Real Madridit

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Balogun fytyra tragjike e Monacos – portieri i Nice ia pret dy penallti dhe humbin vendin e parë në Ligue 1

Ligue 1
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

“Shkova në Kinë si 27 vjeçar vetëm për para” – Witsel thotë se ata që shkojnë në Arabi Saudite duhet ta pranojnë për çfarë shkojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori