LAJMI I FUNDIT:

Notat e lojtarëve, Angli 1-1 Danimarkë: Schmeichel lojtar i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Angli 1-1 Danimarkë: Schmeichel lojtar i ndeshjes

Anglia ka shkuar në finale të Kampionatit Evropian për herë të parë në histori, duke e mposhtur Danimarkën pas vazhdimeve me rezultat 2-1.

I riu Mikkel Damsgaard shënoi fillimisht për danezët, ndërsa Simon Kjaer shënoi në portën e tij për barazimin (1-1).


Në vazhdime anglezët shënuan edhe një herë me Harry Kane për ta fituar ndeshjen.

Kasper Schmeichel ishte më i vlerësuari në lojë, me notën 8.6.

Te Anglia më i miri ishte Harry Maguire me notën 7.8, ndërsa pas tij u vlerësuan Harry Kane dhe Mason Mount pas tij.

Notat e lojtarëve të Anglisë dhe Danimarkës

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Zyrtare: Sylvinho publikon listën e Shqipërisë me lojtarët e ftuar për Euro 2024 - Cikalleshi mbetet jashtë

Kombëtarja e Shqipërisë
Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve, zbulohen vazot për sezonin e ardhshëm me 36 skuadra

Liga e Kampionëve
Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

Nuk ka dyshime për Vinicius Junior se kush e meriton Topin e Artë - jep emrin e një top lojtari

La Liga
Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari

Surpriza më e madhe në listën e Shqipërisë: Kush është Medon Berisha, i ftuari "special" i Sylvinhos për Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Kalo në kategori