Anglia ka shkuar në finale të Kampionatit Evropian për herë të parë në histori, duke e mposhtur Danimarkën pas vazhdimeve me rezultat 2-1.

Reklama

I riu Mikkel Damsgaard shënoi fillimisht për danezët, ndërsa Simon Kjaer shënoi në portën e tij për barazimin (1-1).

Në vazhdime anglezët shënuan edhe një herë me Harry Kane për ta fituar ndeshjen.

Kasper Schmeichel ishte më i vlerësuari në lojë, me notën 8.6.

Te Anglia më i miri ishte Harry Maguire me notën 7.8, ndërsa pas tij u vlerësuan Harry Kane dhe Mason Mount pas tij.

Notat e lojtarëve të Anglisë dhe Danimarkës

/Telegrafi/