LAJMI I FUNDIT:

Njerëzit që vizitojnë ‘shtëpinë më të vogël në Britani’ ankohen se është ‘shumë e vogël’

Njerëzit që vizitojnë ‘shtëpinë më të vogël në Britani’ ankohen se është ‘shumë e vogël’

Disa turistë kanë mbetur të habitur dhe “janë ankuar” për madhësinë e “shtëpisë më të vogël” në Britani.

Reklama

Ndonëse ajo ka një emër të tillë, disa vizitorë kanë thënë se ishte ‘shumë e vogël’ për ta dhe thanë se ishin të tronditur kur gjetën një ‘shtëpi kaq shumë të vogël’.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, rreth 55,000 njerëz ia mësyjnë çdo vit atraksionit të quajtur Shtëpia më e Vogël në Conwy, në Uellsin verior.

Por kjo nuk do të thotë që çdo vizitor ka dalë nga aty i kënaqur, me të tjerët që gjithashtu ankohen për mungesën e objekteve dhe turne të gjera në pikën kryesore turistike.

Derisa disa kanë shprehur “shqetësimin” për numrin e njerëzve që mund të akomodohen aty – 182 centimetra e gjerë dhe rreth 3 metra e lartë – të tjerë janë shprehur të zhgënjyer nga mungesa e një “kuzhine apo banje”.

Një tjetër ishte i sigurt se askush nuk kishte jetuar ndonjëherë atje ndërkohë që një person u ankua se nuk kishte “hapësirë të mjaftueshme për t’u kthyer”. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Ulkonja e zbuluar në Kaliforni është vetëm e dyta në 100 vitet e fundit

Interesante
Hyri për të vjedhur – hajni në Florida e heq ‘maskën’ e tij për të analizuar plaçkën e tij

Hyri për të vjedhur – hajni në Florida e heq ‘maskën’ e tij për të analizuar plaçkën e tij

Fun
Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Aeroplani i Aeroflot goditet drejtpërdrejt nga rrufeja

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Kalo në kategori