LAJMI I FUNDIT:

Një vrapim i gjatë për të bërë një selfie me Wayne Rooneyn e zhgënjyer

Një vrapim i gjatë për të bërë një selfie me Wayne Rooneyn e zhgënjyer

Një tifoz i ri i Manchester United bëri përpjekje ekstreme për të bërë një selfie me trajnerin e Derby County, Wayne Rooney këtë fundjavë.

Reklama

Ishte një pasdite për t’u harruar për golashënuesin më të mirë të të gjitha kohërave të Anglisë. Rams morën një humbje zhgënjyese 4-1 kundër Middlesbrough.

Golat nga Lee Buchanan (auto-gol), Aaron Connolly, Matt Crooks dhe Duncan Watmore vulosën një fitore të rëndësishme për skuadrën e Chris Ëilder, të cilët ishin të motivuar pas fitores së këtij muaji në FA Cup kundër Manchester United.

Rooney do të dëshirojë të vazhdojë shpejt pas një rezultati kaq të dobët, por ai arriti të bëjë një buzëqeshje në fazat e fundit të humbjes të së shtunës, kur një tifoz i ri vrapoi nëpër fushën e Riverside për të marrë një selfie me ish-sulmuesin e Evertonit.

“Oh shiko këtë!”, thotë komentuesi i hutuar. “Ka një fëmijë, i cili ka vrapuar, për një selfie me Rooneyn në fushën teknike!”.

Pasi ia doli të bënte një selfie të shpejtë, fansi i ri shkon me shpejtësi në vijën e kontaktit dhe kthehet në vendin e tij, pa asnjë sigurim në horizont.

Komentatorja e të Shtunës së Futbollit, Sue Smith, u shpjegoi situatën e çuditshme atyre që shikonin në shtëpi teksa prezantuesi Jeff Stelling qeshi në sfond. “Shiko, ai ia doli me të, gjë që është absolutisht fantastike. Nuk është bërë asnjë e keqe!”, deklaroi Stelling.

“Megjithëse nuk jam i sigurt se Wayne Rooney do të kishte qenë në humor për të bërë një selfie…”.

Derby County duket se do të bije në Legue One, pasi aktualisht janë në vendin e parafundit në Championship. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Eden Hazard nuk do të pensionohet nga futbolli, ka gjetur klubin e ri

Ligat tjera
Kalo në kategori