Kanë kaluar një vit që nga publikimi i këngës “Sweet but psycho” nga shqiptarja, Ava Max.

Ky projekt i solli asaj famë të madhe, ndërsa arriti miliona klikime në platformat e ndryshme muzikore, përfshirë edhe kanalin YouTube.

Siç tregon këngëtarja, kjo këngë ka mbledhur mbi 400 milionë shikime në YouTube, është dëgjuar mbi 650 herë në Spotify dhe u rendit e dhjeta në “Hot Billboard 100”.

View this post on Instagram

Wow, what an insane year!!! “Sweet but Psycho” has officially turned 1 year old. 🎈Thank you for all the bday wishes… it feels like just yesterday I was on my kitchen floor the night the song came out at exactly midnight, crying in anticipation. I was nervous, I was excited, I was filled with a mix of so many different emotions. Essentially I was putting a song out that was considered “super pop”, somewhat of a sore thumb in today’s current music landscape. I am unapologetically pop – that is me. I knew people would either love it or hate it but it looks like people were more than ready for it and embraced it more than I could have ever hoped for. And I have more for you 🙂 I love you Avatars. With all my heart. Thank you for always being by my side. X🔮🔮🔮🔮

A post shared by Ava Max (@avamax) on Aug 17, 2019 at 10:53am PDT

“Wow, çfarë viti i çmendur. “Sweet por Psycho” është bërë zyrtarisht 1 vjeç. Ndjehem sikur dje isha në dyshemenë e kuzhinës time natën që kënga doli pikërisht në mesnatë, duke qarë në pritje. Unë isha nervoz, isha e ngazëllyer, isha e mbushur me një përzierje të kaq shumë emocioneve të ndryshme. Në thelb isha duke hedhur një këngë që konsiderohej si “super pop”, disi me një goditje të fortë në peisazhin e sotëm muzikor. E dija që njerëzit ose do ta donin atë ose do ta urrejnë atë, por duket se njerëzit ishin më se të gatshëm për të dhe e përqafuan atë më shumë nga sa mund të kisha shpresuar ndonjëherë. Dhe unë kam më shumë për ju. Faleminderit që gjithmonë keni qenë në anën time”, ka shkruar mes të tjerash biondja.

"Sweet but Psycho" e shqiptares Ava Max renditet si hiti më i madh i vitit 2019 deri më tani sipas "Chart Data" "Sweet but Psycho" e shqiptares Ava Max renditet si hiti më i madh i vitit 2019 deri më tani sipas "Chart Data"

Theksojmë që Ava Max është me prejardhje nga Shqipëria, dhe që nga viti i kaluar ka shënuar rritje të dukshme në karrierën e saj. /Telegrafi/