LAJMI I FUNDIT:

Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Një tornado ka goditur ishullin Rodos të Greqisë – vijnë detajet dhe pamjet nga atje

Një tornado që u shfaq në pjesën veriore të ishullit Rodos, në Greqinë juglindore, të hënën shkaktoi disa dëme materiale.

Por për fat të mirë, siç raportojnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, nuk ka pasur ndonjë viktimë ose të lënduar.


Siç bëhet e ditur më tej, tornadoja përfshiu zonën nga Kallithea deri në Zefiros.

Atje, ajo shkuli pemët dhe theu disa degë, “viktima” ishin gjithashtu edhe disa varka.

Njësitë zjarrfikëse thuhet se po punojnë për largimin e mbeturinave ndërkohë që janë publikuar edhe disa pamje që tregojnë se për çfarë bëhet fjalë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sulm në jug të Gjermanisë, raportohet për disa të vrarë dhe të plagosur

Sulm në jug të Gjermanisë, raportohet për disa të vrarë dhe të plagosur

Evropa
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Rrëfimi i dëshmitarit që thotë se kishte paralajmëruar agjentët e Shërbimit Sekret për sulmuesin, disa minuta para se të fillonin të shtënat

Rrëfimi i dëshmitarit që thotë se kishte paralajmëruar agjentët e Shërbimit Sekret për sulmuesin, disa minuta para se të fillonin të shtënat

Amerika
Çfarë biseduan Trump dhe agjentët e Shërbimit Sekret pak sekonda pas atentatit?

Çfarë biseduan Trump dhe agjentët e Shërbimit Sekret pak sekonda pas atentatit?

Botë
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Kalo në kategori