LAJMI I FUNDIT:

Një tifoz hyri në fushë me një flamur palestinez dhe një mesazh prekës për fëmijët e vrarë

Një tifoz hyri në fushë me një flamur palestinez dhe një mesazh prekës për fëmijët e vrarë

Një tifoz vrapoi në fushë gjatë ndeshjes mes Copenhagen dhe Manchester United që po zhvillohet në Danimarkë.

Skena si kjo nuk janë aq të rralla në botën e futbollit dhe tifozi arriti të vraponte në fushë para se të vinin stjuardët, ku mbante flamurin e Palestinës.

Në mbështetje të Palestinës, ai shpalosi një flamur ku shkruhej: “Ndaloni vrasjen e fëmijëve në Gaza. Le të qëndrojmë së bashku”.


Ngjarja ka ndodhur pas fillimit të ndeshjes së luajtur në stadiumin Parken të Danimarkës.

Ndeshja u ndërpre më vonë pas rreth njëzet minutash për të ndihmuar një tifoz tjetër në tribunë.

Në atë moment Rasmus Hojlund tashmë kishte kaluar në epërsi Man United./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Bellingham e humbi kontrollin me veprimin që bëri Southgate

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Kalo në kategori