LAJMI I FUNDIT:

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 godet Kaliforninë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 godet Kaliforninë

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.4 goditi brigjet e Kalifornisë veriore të martën.

Kështu, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ka bërë të ditur Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara.

Siç bëhet e ditur më tej, tërmeti ishte në një thellësi prej 16.1 km, tha USGS, duke shtuar se ai goditi 12 km në perëndim-jugperëndim të Ferndale, Kaliforni.

Deri më tani, nuk u lëshua asnjë paralajmërim për cunami.

Ndërkohë thuhet se lëkundjet çuan në humbjen e energjisë elektrike të mijëra njerëzve – ndërsa nuk raportohet për dëme materiale apo për lëndime dhe viktima. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Evropa
Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Azia
Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Amerika
Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Kalo në kategori