LAJMI I FUNDIT:

Lokalizohet zjarri pranë termocentralit Kosova A

Lokalizohet zjarri pranë termocentralit Kosova A

E plotësuar: Zëdhënës i KEK-ut, Skënder Bucolli, ka bërë të ditur se një objekt i vjetër i separacionit të qymyrit në Koorporatën Energjetike është kapluar nga flakët.

Reklama

Sipas tij, pas incidentit, është njoftuar ekipa e zjarrëfikësve dhe menjëherë kanë lokalizuar zjarrin.

Ndërkaq, theksoi se pos dëmeve materiale, nuk ka persona të lënduar.

Një objekt pranë termocentralit Kosova A, është përfshirë nga flakët.

Rasti është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 23:00, të së hënës.

Sipas fotografive nga vendi i ngjarjes, shihet teksa objekti është i tëri në flakë.

Lidhur me rastin, Telegrafi ka provuar të flasë me policinë, por nuk ka  mundur të marrë përgjigje.

Deri në publikimin e lajmit, nuk dihen detajet nëse ka të lënduar dhe shkaktari i këtij zjarri./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Policia tregon çka gjeti brenda manastirit të Banjskës dhe përreth tij

Siguri
Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Deputeti gjerman i reagon Vuçiqit: Nuk duhet të shohim atë nëse viktimat janë shqiptarë apo serbë, por pse duhet të vriten

Lajme
Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës  dhe tre sulmues serbë

Gjithçka nga beteja e së dielës në veri, ku mbeti i vrarë një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë

Lajme
Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Gjesti human i policëve të Kosovës, i ofrojnë ndihmë mjekësore serbit të plagosur në veri

Lajme
Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Drejtoresha e Spitalit të Mitrovicës tregon për gjendjen e policit të plagosur

Lajme
Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Policia: Aksioni në Banjskë vazhdon, arrestohet një tjetër sulmues me uniformë ushtarake

Lajme
Kalo në kategori