PUBG Mobile ka qenë një nga video-lojërat më të njohura në planet, që nga viti 2018 – dhe në 2019 ishte lojë me të ardhurat më të larta.

Tani është bërë një tjetër moment historik – Tencent ka njoftuar se PUBG Mobile është shkarkuar deri në një miliard herë, duke përjashtuar Kinën.

Përveç kësaj, Tencent gjithashtu njoftoi një partneritet me Godzilla, transmeton Telegrafi.

Lojtarët do të jenë në gjendje të marrin pjesë në një ngjarje në lojë që do të zhvillohet paralelisht me shfaqjen e filmit të ardhshëm, i cili përfshin mënyrën në lojë dhe përmbajtjen tematike.

Tencent po ofron gjithashtu një hartë Karakin të hapur për lojtarët celularë në 7 prill.

Reklama

Studio e programimit vazhdon të azhurnojë rregullisht këtë lojë mobile, duke përfshirë harta dhe shumë më tepër, gjë që i bën lojtarët të lumtur.

Reklama

Shumë janë duke u kthyer përsëri për shkak të kësaj, dhe kjo është një nga arsyet kryesore për fluksin e vazhdueshëm të lojtarëve të rinj.

Në fillim të këtij viti, Tencent njoftoi një lojë, me grafikë më të mirë për t’u përshtatur për telefonat modernë – PUBG: New State. Loja pritet të zbulohet në Android dhe iOS më vonë këtë vit. /Telegrafi/