LAJMI I FUNDIT:

Një infermiere i tha një vajze dyvjeçare të humbiste peshë

Një infermiere i tha një vajze dyvjeçare të humbiste peshë

Një nënë australiane e dërgoi fëmijën e saj dyvjeçar për një kontroll rutinë mjekësor. Teksa prisnin ekzaminimin, infermierja mati peshën dhe gjatësinë e vajzës dhe më pas e paralajmëroi nënën se duhej ta mbante fëmijën në dietë.

Reklama

“Ajo më tha që duhet të eliminoja të gjitha frutat dhe karbohidratet nga dieta e fëmijës dhe qumështi para gjumit të jetë i njëjtë sa një gotë me akullore”, tha nëna për Mamamia.

Nëna pretendon se fëmijës i pëlqen të hajë gjithçka, por sheqeri në shtëpinë e tyre është në minimum.

“Vajza ime më së shumti ha fruta. Nuk kemi pasur kurrë probleme me ushqimin, ajo ha gjithçka dhe me kënaqësi”, shton ajo.

Para ndarjes, infermierja e këshilloi edhe një herë nënën të studionte piramidën ushqimore.

Sipas rekomandimeve të mjekëve, fëmijët mund të pinë qumësht lope me yndyrë të plotë pasi të kenë mbushur një vjeç.

Prindërit inkurajohen t’u japin fëmijëve të tyre 350 ml qumësht në ditë ose dy racione produkte qumështi, si djathë ose kos. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Dalin në ankand shishet e mbushura me

Dalin në ankand shishet e mbushura me "uiskin skocez më të vjetër në botë" - çmimi për shishe është 11,500 euro

Interesante
Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Ariu mendohej se është sy patrembur, por kjo video dëshmon të kundërtën

Fun
15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por që nuk ekzistojnë më (Foto)

Interesante
Vizitorët e parkut në Meksikë

Vizitorët e parkut në Meksikë "ngrinë në vend" kur ariu i ndërpreu piknikun - pamjet u bënë virale në internet

Virale
Kalo në kategori