LAJMI I FUNDIT:

Një hile e thjeshtë: Hiqni vajin dhe njollat nga enët plastike në më pak se një minutë

Një hile e thjeshtë: Hiqni vajin dhe njollat nga enët plastike në më pak se një minutë

Të gjithë e dimë se gjëja më e vështirë është të heqësh qafe vajin ose disa njolla

Reklama

Një grua në rrjetin social Tik Tok doli me idenë për të treguar se si njollat  mund të hiqen lehtësisht nga enët plastike.

Sekreti i hilesë është një peshqir kuzhine – por nuk duhet ta përdorni për pastrim të tenxhereve, por vetëm për plastikë.

Shtoni pak ujë të ngrohtë me detergjent dhe përzieni mirë.

Kur lëngu bashkohet, futni copat e pecetës, mbuloni dhe shkundni për 30-40 sekonda, kur ta derdhni lëngun nga ena plastike, do të shihni një rezultat mahnitës.

♬ original sound – adikempler

/Telegrafi/