LAJMI I FUNDIT:

Një fabrikë filloi prodhimin e tjegullave që shërbejnë si strehë zogjsh

Një fabrikë filloi prodhimin e tjegullave që shërbejnë si strehë zogjsh

Zogjtë kanë tendencë të ndërtojnë foletë në vendet më të papërshtatshme. Rreth gjysma e të gjithë zogjve në botë jetojnë në zona urbane.

Reklama

Mjerisht, të jetosh në qytete të mëdha nuk është aspak e mirë për ta. Foleja e tyre po shkatërrohet dhe disa njerëz janë thjesht të këqij.

Por, një kompani vendosi të ndihmojë zogjtë, duke u ofruar atyre një strehë të sigurt për të qëndruar. Agjencia holandeze për krijimin e produkteve, bëri tjegulla që mund të përdoren si një shtëpi zogjsh.

Sipas Mahmoud Basic, drejtor rajonal për parqet kombëtare, kompania krijoi dhe shpërndante pllaka pa pagesë.

Disa lloje zogjsh kanë tendencë të grumbullohen në një grup dhe fole së bashku. Sigurimi i disa tjegullave të shpendëve mban zogj të së njëjtës kope së bashku. Foleja siguron një ventilim të mirë dhe parandalon zogjtë të zvarriten nën çati, kështu foleja qëndron e pastër.

Zogjtë mbrohen gjithashtu nga macet dhe grabitqarët e tjerë të rrezikshëm. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Femrat e lindura në këto tri shenja do të lulëzojnë pas moshës 50-vjeçare

Astrologji
Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Si të shpëtoni orkidetë që kanë filluar të thahen? Mos i hidhni, veproni hap pas hapi kështu

Lule
Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Italia është mbretëresha e turizmit dhe për shkeljen e këtyre nëntë rregullave pasojnë dënime të rënda

Çfarë të vizitosh
Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Burri do t’ju tradhtojë, edhe pse keni martesë të lumtur: Ja përse

Lifestyle
Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!

Për t’iu shmangur: Katër lloje seksi të keq!

Intimitet dhe Pasion
A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

A bëjnë rrëmujë pëllumbat në tarracën tuaj? Ka mënyra efektive për t'i mbajtur në distancë

Kërshëri
Kalo në kategori