LAJMI I FUNDIT:

Një burrë hodhi një bombë në një makinë, gjatë një funerali në Washington – qëlloi me armë derisa po ndiqej nga policia

Një burrë hodhi një bombë në një makinë, gjatë një funerali në Washington – qëlloi me armë derisa po ndiqej nga policia

Një burrë dyshohet se hodhi një bombë në një makinë që ishte parkuar gjatë një funerali dhe vazhdoi me të shtëna armësh ndërsa policët po e ndiqnin.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë një Lexus në një varrezë në Auburn, Uashington, duke u djegur pasi një burrë i veshur me një maskë me sa duket hodhi një eksploziv në të.

“Ndërsa një funeral ndodhi në varrezat Mountain View, pasagjeri i automjetit në foto vendosi një mjet shpërthyes në makinën e një pjesëmarrësi”, tha Departamenti i Policisë Auburn në Facebook të hënën.

“Pajisja shpërthyese krijoi një zjarr të madh duke shkatërruar automjetin e viktimës dhe pemët përreth”.

Shpërthimi i 23 gushtit ishte aq i fuqishëm sa disa pemë në varreza u shfaqën të shkulura.

“Punonjësit e qytetit të Auburn-it ndoqën automjetin e të dyshuarit ndërsa iku nga zona”, shkroi departamenti i policisë. “Pasagjeri i automjetit të dyshuar më pas qëlloi disa herë në drejtim të punonjësve ndërsa ata e ndiqnin”.

Nga incidenti nuk ka të lënduar.

Ende nuk është përcaktuar motivi i “bombardimit” dhe sulmit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Me bluza me shkronjën “Z” dhe imazhin e kriminelëve të luftës, në Mal të Zi u mbajt një tubim “në mbështetje të serbëve në Kosovë”

Mali i Zi
Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Fëmijët e kreut të Wagnerit rus filmohen duke kënduar: Jemi elitë, ndërsa të tjerët kërkojnë lëmoshë dhe pastrojnë dyshemetë

Evropa
Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

Botë
Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Mediat ruse: Rusia ka humbur mbi 2000 tanke në Ukrainë

Evropa
Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Amerika
Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Ishte kapur për një litar dhe po dridhej nga të ftohtit, alpinisti i ngrirë shpëtohet nga 'zona e vdekjes' në Everest në misionin 'pothuajse të pamundur'

Botë
Kalo në kategori